Çatı izolasyonlarında önemli hususlardan birisi de su izolasyonunun doğru olarak yapılmasıdır. Çünkü iklimin gerektirdiği sağlamlıkta olmayan su izolasyonları zamanla çatlama, kırılma veya dökülme yaparak suyu çatıdan sızdırmaya başlayacaktır. Böyle bir durumun yaşanması oldukça olumsuzdur. Peki bu ve buna benzer sorunlar yaşanmaması adına neler yapılabilir?

Öncelikle malzeme kalitesi su izolasyonunda oldukça önemli. Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde her mevsimin gerektirdiği koşullara dayanıklı, sızdırma yapmayacak özellikte izolasyon malzemesi tercih edilmelidir. Bir diğer önemli olan nokta ise, ne kadar kaliteli izolasyon malzemesi kullanılırsa kullanılsın asıl olan işçiliktir. Ustaların çatı izolasyonu ve kaplaması konusunda deneyimli olması uzun ömürlü montajların hayata geçmesi için önemlidir.

İşinin ehli usta ve kaliteli izolasyon malzemesi birbirini tamamlayan unsurlardır. Biri olmadan diğerinin kaliteli olmasının önemi yoktur. Çünkü siz ne kadar kaliteli malzeme alırsanız alın, usulüne uygun bir şekilde yapılmayan çatı izolasyonu su sızdırmaya devam edecektir. Ya da tam tersini düşünebiliriz. Ustanız ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer malzeme kalitesizse ustanın yapacağı izolasyon ancak geçici bir çözüm olacaktır.

İzolasyon malzemesinin sıcak ve soğuk hava geçişleriyle sertleşip çatlamaması ve özelliğini yitirmemesi gerekir. Her malzeme elbet bir zaman sonra özelliğini kaybedecektir ancak bu süre 3-5 aylık bir süre olmamalıdır. Kaliteli bir izolasyon malzemesi yıllara meydan okuyabilir.

Peki ama kaliteli malzemeyi nasıl seçeceksiniz? Bunun iki yolu vardır. Birincisi detaylı bir araştırma yaptıktan sonra kaliteli malzemeyi kendiniz alacaksınız ya da bu işte tecrübeli ve güvendiğiniz kişilere bu işi teslim edeceksiniz.

Ayaz Çatı olarak öncelikli prensibimiz müşteri memnuniyetidir. Kısa vadeli kârlar bizim için önemli değildir. Bizim için sizin referansınız ve memnun olmanız daha önemlidir. Bu nedenledir ki yaptığımız işlerde en kaliteli izolasyon malzemeleri kullanıyor ve en iyi usta ekibiyle çalışıyoruz.

Kaliteli malzeme ve kaliteli ustalar için bizimle iletişime geçin.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI