Çatı kaplaması altında bulunan yapıyı her türlü hava olayına karşı korumakla yükümlüdür. Bu nedenle coğrafi koşullara göre en iyi kaplama sisteminin tercih edilmesi, çatının görevini uzun yıllar boyunca sorunsuzca yerine getirmesini sağlayacaktır. Ilıman iklime sahip, yani kışı sert geçirmeyen bölgelerde her türlü çatı sistemi uygulanabilir.

Çatı kaplama sistemi coğrafi koşullara göre şekillense de, Türkiye'de işler genellikle böyle yürümemektedir. Türkiye'de insanlar genellikle kiremit çatı kaplaması tercih edilmektedir. Bazı kişiler ise sadece maliyetine bakarak PVC çatı kaplamalarını yaptırmaktadır. PVC çatı kaplama sistemi en basit ve en ucuz kaplama sistemidir. Ancak bu sistem çok dayanıklı değildir ve buna ısı yalıtımı yapılamamaktadır. Ayrıca PVC yanıcı olduğundan, en ufak bir kıvılcımla alev alma riski vardır. Sadece maliyet odaklı çatı kaplatmak isteyenlerin atermit kaplama seçmelerini tavsiye ederiz.

En iyi çatı kaplama sistemine sahip olmak, çatı kaplama işlemi düşünen her kullanıcı için merak edilen konular arasında ilk sırada yer almaktadır. En iyi çatı kaplama sistemine sahip olmak için yapılması gereken aslında mevcut durum hakkında detaylı ve doğru bilgiye ulaşmakla başlar, beklentilerin ne olduğunu konusunda gerçekçi tanımlamalar yaparak netleştirilir. 

En iyi çatı kaplama sistemi binanın bulunduğu coğrafyanın doğru olarak algılanmasını gerektirir. Çünkü farklı yerlerdeki farklı binalar için farklı çatı kaplama sistemleri en iyisi olabilir. Bulunan bölgenin iklim özellikleri iyi analiz edilmeli, yağış türünün ne olduğuna bakılmalıdır. Binanın yaşı, rüzgar yönü gibi detaylarda en iyi çatı kaplama sistemine sahip olmak için gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle en iyi çatı kaplama sistemine sahip olmak için keşif çalışması gereklidir. Keşfin ardından karar verilerek hangi tür çatı kaplaması yapılacağı netleştirilir.

En iyi çatı kaplaması yapının bulunduğu coğrafi koşullara en uygun korumayı sağlayan, ısı yalıtımı olan ve uzun vadede en ucuza gelen çatı kaplamasıdır. Kısa vadeli düşünenlerin yanıldığı bir nokta varsa o da uzun vadede o kaplamanın daha maliyetli olmasıdır. Türkiye'nin coğrafi koşullarına uygun en iyi çatı kaplaması genellikle kiremitle yapılan çatı kaplamasıdır.


FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI