Çatıların montajının tamamlanması ile kullanım ömrü başlamaktadır. Bu kullanım ömrü kullanılan malzeme, işçilik ve bölgenin hakim iklim koşullarına paralel olarak belirlenmektedir. Günümüzde giderek yaygınlaşan ahşap çatı modelleri güzel görüntüsünden dolayı evleri ve binaları oldukça şık olarak yansıtmaktadır. Ahşabın özellikle iklim koşullarından çok etkilenen yapısı düşünüldüğünde zamanla ahşap çatı tamiri konusunda destek almak gerekebilir.

Ahşabın Çürümesi

                Ahşap çatı sistemleri zamanla çürüme yapabilir. Bunun başlıca sebeplerine değinmek gerekirse; yanlış ağaç türünün kullanılması yada çok fazla miktarda suyun ağaç yüzeyine temas ederek ağaç tarafından emilmesinden kaynaklıdır. Ahşap çatı tamiri fiyatları belirlenirken ahşap çatı sistemleri kontrol edilerek tüm alanın ne durumda olduğu konusunda çalışmalar gerçekleştirilerek tamamlanır. Çürüyen kısımların yenisiyle değiştirilerek güvenlikten ödün verilmemesi gerekmektedir.

Bağlantı Noktalarındaki Sorunlar

                Ahşap çatı sistemleri genellikle çivi yada vida kullanılarak birbirine montajı gerçekleştirilmektedir. Bunlara destek olması ve kolaylık sağlaması adına ahşabın kesiliş biçimi de montaj bağlantılarına göre gerçekleştirilerek çivi ve vidalar üzerinde yük azaltılmaktadır. Uzun zaman geçtikten sonra bağlantı yerlerinde birtakım gevşemeler yada çivilerin özelliklerini kaybetmesi durumu yaşanabilir. Ahşap çatı sistemleri tamiri bağlantı yerlerindeki bu problemlerin tespit edilerek yeni çivi yada vida kullanılarak sağlamlaştırılması ile tamamlanabilir. Ahşap çatı tamiri fiyatları ahşabın ne durumda olduğunun kontrol edilerek sadece çivi yada vida kullanılmasının yeterli olup olmaması ile bazı kısımların yenilenmesi gerekmesi gibi durumlar arasında farklılıklar göstermektedir.

Kuşların Etkisi

                Ahşabın kuşları çeken yönü hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle kuşların ahşap çatılarda oldukça fazla bulunması bazı problemleri ortaya çıkarabiliyor. Çatı oluklarının tıkanması yaygın olarak görülen ahşap çatı arızaları arasında yer alıyor. Bu arızaların çözümü için ahşap çatı sistemi firmaları ile iletişime geçmek sizler adına başarılı çözümler üretilmesini sağlayacaktır. Kuş pisliklerinin temizlenmesi, yuvalarının çatılardan uzaklaştırılması ve yıpranan kısımlar varsa tespit edilerek onarılması gibi pek çok kontrol ve tadilat işlemleri gerçekleştirilerek sorunsuz ahşap çatıya sahip olmanız hedeflenmektedir. Ahşap çatı sistemleri arızaları tamiri pek çok yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Uygun fiyatlı ahşap çatı tamiri ile bütçenize katkı sağlayarak çatınızın onarılmasını gerçekleştirebilirsiniz.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI