Çelik çatı yapımı, standart çatılardan oldukça farklıdır. Bilindik çatıların aksine bina üzerine oldukça fazla yük bindirir. Bu yükün çatı üzerinde dengeli bir şekilde dağıtılması, montajı ve birleşimlerinin sağlanması çelik çatı yapım ustasının sorumluluğu altındadır. Bu nedenle çelik çatı yapım ustası seçerken alanında uzman olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Çelik çatı yapım ustasının bağlantı noktalarındaki işçiliği, çelik çatının görevini yetirme yeterliliğine ulaşması aşamasında oldukça önemlidir. Ayrıca ustanın çelik çatı montaj ve işçiliği alanında yeterli deneyime sahip olması gerektiğinin de hatırlatılmasında fayda var.

Çelik çatı ustası, çelik çatı uygulamasını her alana yapabilir ancak bu her zaman gerekli değildir. Çünkü çelik çatılar genellikle mesnet duvar aralığı geniş olan yerlere yapılmaktadır çünkü bunun üzerine binecek olan yükü ancak çelik çatı kaldırabilir. Bu nedenle çelik çatı yaptırmadan önce çelik çatı ustanızdan keşif isteyiniz, eğer ustanız buraya sadece çelik çatı uygundur derse oraya sadece çelik çatı yapılabilir.

Bir usta her çatı sistemini yapabilir mi?

Genellikle hayır. Genellikle her çatı ustasının "ustalaştığı" bir alan vardır. Ancak bu her zaman geçerli değildir. Piyasada nadir de olsa birden fazla çatı sistemini yapabilecek kabiliyete sahip ustalar vardır. Yani bir usta hem çelik çatı hem de ahşap çatı yapabilme kabiliyetine sahip olabilir. Ancak siz yine de "Ne iş olsa yaparım abi," diyen ustalardan uzak durun. Bir ustanın ancak geçmişini, referanslarını biliyorsanız ona o işi teslim edin. Çünkü çelik çatı yapımı çok maliyetli bir iştir ve çelik çatı ustasıyım diyen biri bütün paranızın çöpe gitmesine sebep olabilir.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI