Çatı ve çatı kaplama ürünleri günümüzde popülaritesini giderek artırmaktadır. Çatıların hazırlanması ciddi bir emek istediğinden alanında uzman çatı ustasıyla çalışmak gereklidir. Lambiri çatı ustası seçiminizde bu konuda deneyimli ustalardan destek almanızda fayda var. Alanında uzman Lambiri çatı ustası ile hayalinizde çatıya kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Lambiri çatı modellerinin günümüzde  giderek yaygınlaşması bu alandaki taleplerin de giderek artmasına neden olmaktadır. Lambiri çatı ustasının ince el emeğinin oldukça önemli olduğu bu çatı türü, uzun ömürlüdür. Çok fazla bakım getirmemesinden dolayı tercih edilebilirken, yapımının uzmanlık gerektirmesi doğru Lambiri çatı ustasını bulmayı gerektirmektedir. 

Lambiri çatı yapımı malzemelerinde genellikle karaçam ve ladin tercih edilmektedir. Bunun sebebi, ülkemizde hem yaygın olarak bulunuyor olmasından dolayı uygun fiyatlı olması hem de ürünün sağlamlığının çatı malzemesi olarak kullanımına uygun olmasıdır. Lambiri çatı yapımı genellikle balkon ve teraslarda oldukça yaygındır. Bunun başlıca sebepleri uygun fiyatlı ve dayanıklı olması, görsel olarak tatmin edici güzellikte olmasıdır. 

Lambiri çatı yapımı hem kolay hem de zor süreçleri beraberinde getirmektedir. Öncelikle Lambiri çatı ustası deneyimli ve tecrübeli olmalıdır. Çatının yapımına başlanmadan önce, çatı bölgesi incelenmeli, eğitim, uzunluk, derinlik, birleşim yerleri, bacak eklentileri gibi detaylar Lambiri çatı yapımı öncesinde hesaplanmalıdır. Ardından Lambiri çatı yapımı sürecinde çıtaların birbirine olan bağlantılarının dört mevsim şartlarına da uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yani yağmur yağdığında herhangi bir sızdırma yapmamalı, yaz mevsiminde güneş ışığını sızdırmamalıdır. Bu nedenle ince bir işçilik gerekmektedir. 

Lambiri çatı parçalarının tüm ögelerinin birbiriyle bağlantılı ve ahenkli bir düzende bulunması gerekmektedir. Bu düzenin sağlanması Lambiri çatı ustası tecrübesi önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Çünkü her çıtanın aynı düzlem üzerine aynı açı ve doğrultuda sıralanması gerekmektedir. Bu hem çatının sağlığı hem de görsel düzen için önemlidir. 

Çatı yapımında sonradan pişmanlık yaşamamak için Lambiri çatı ustasının deneyimli olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Lambiri çatı tamiri ihtiyaçlarınızda da yine ustanın tecrübesi ön plana çıkıyor. İnce işçilik ve el emeği gerektiren çatı işlemlerinde önceliğiniz iyi bir usta bulmak olmalı.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI