Çatı Ustasına Sorulan Sorular

Çatı ustalarımıza sorulan soruların cevaplarını aşağıdaki sekmelere tıklayarak görebilirsiniz.

Çatı neden akıtır?

Çatının su sızdırması yani akıtma olayı izolasyonda bir problem olduğunu gösterir. İzolasyon malzemesi özelliğini yitirmiş olabilir. Detaylı bilgi verebilmemiz için görmek gerekir. Bizimle iletişime geçip keşif talebinde bulunabilirsiniz.


Fatih Yeşil tarafından soruldu.

PVC çatı sistemi genellikle ucuz olduğu için tercih edilmektedir. Bu sistem bazı küçük yerlerde kullanılabilir ancak biz pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü ısı yalıtımı ve güvenlik açısından PVC çatı sistemleri pek uygun değildir. Özellikle yangın olaylarında yangını büyüteceğinden dolayı tehlike arz etmektedir. Özellikle alçak yerlere yapılan PVC çatılara balkondan atılan sigara izmaritleri yangın çıkarabilmektedir. Bu nedenle bazı yerlerde kullanılsa da her yerde tavsiye etmiyoruz.


Mustafa Yılmaz tarafından soruldu.

Ahşap çatı sisteminde çam ağacı diğer ahşaplara göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Ayrıca belirtmek isterim ki ahşap çatıda, çatı ustası çok önemlidir. Çünkü çatı izolasyonu çok iyi bir şekilde yapılması gerekir. Eğer iyi izole edilmemiş bir çatı yaptırırsanız, istediğiniz ahşap türünü kullanın bu çatı uzun ömürlü olmayacaktır. Bilgilerinize.


Mahmut Dikmen tarafından soruldu.

Tavan kararması izolasyonda sıkıntı olduğunu ve çatınızın su aldığının bir belirtisidir. Sorunun neden kaynaklandığının çatı ustalarımızca tespit edilmesi gerekir. Sorun bulunduktan sonra çözüme yönelik adım atılabilir.


Yusuf Aksoy tarafından soruldu.
Merhaba, eğer çatınız kiremit çatıysa üzerindeki sağlam kiremitler bir yere aktarıldıktan sonra altında bulunan çatı iskeleti yenilenmesi gerekir. Daha sonra izolasyon işleri de tamamlandıktan sonra yeniden kiremitler dizilmesi gerekir. Kısacası çatı iskeletinizin yenilenmesi gerekiyor. Bilginize.
Hüseyin Karakoç tarafından soruldu.

Evet, shingle çatı sistemini yapıyoruz. Fiyatlar uygulama alanına göre değişir. Sağ üst köşedeki kırmızı fiyat teklifi al butonuna tıklayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.


İhsan Tufan tarafından soruldu.

Yeni çatı yapımı fiyatlarını öğrenmek için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan fiyat teklifi al butonunu tıklayıp gerekli bilgileri girdikten sonra fiyat teklifi alabilirsiniz. Ya da telefon numaralarımızı arayarak tahmini fiyat alabilirsiniz. Ancak size en iyi fiyatı verebilmemiz için keşif yapılması gerekebilir. Bunu  da aklınızdan çıkarmayın lütfen.


Mehmet Aksu tarafından soruldu.

Yaptığımız her çatı sistemi işçilik hatalarına karşı garantilidir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda sitemizin iletişim bölümünde bulunan telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.


İrem Katrancı tarafından soruldu.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI