Çatı Ustasına Sorulan Sorular

Çatı ustalarımıza sorulan soruların cevaplarını aşağıdaki sekmelere tıklayarak görebilirsiniz.

Çatı neden akıtır?

Çatının su sızdırması yani akıtma olayı izolasyonda bir problem olduğunu gösterir. İzolasyon malzemesi özelliğini yitirmiş olabilir. Detaylı bilgi verebilmemiz için görmek gerekir. Bizimle iletişime geçip keşif talebinde bulunabilirsiniz.


Fatih Yeşil tarafından soruldu.

PVC çatı sistemi genellikle ucuz olduğu için tercih edilmektedir. Bu sistem bazı küçük yerlerde kullanılabilir ancak biz pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü ısı yalıtımı ve güvenlik açısından PVC çatı sistemleri pek uygun değildir. Özellikle yangın olaylarında yangını büyüteceğinden dolayı tehlike arz etmektedir. Özellikle alçak yerlere yapılan PVC çatılara balkondan atılan sigara izmaritleri yangın çıkarabilmektedir. Bu nedenle bazı yerlerde kullanılsa da her yerde tavsiye etmiyoruz.


Mustafa Yılmaz tarafından soruldu.

Ahşap çatı sisteminde çam ağacı diğer ahşaplara göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Ayrıca belirtmek isterim ki ahşap çatıda, çatı ustası çok önemlidir. Çünkü çatı izolasyonu çok iyi bir şekilde yapılması gerekir. Eğer iyi izole edilmemiş bir çatı yaptırırsanız, istediğiniz ahşap türünü kullanın bu çatı uzun ömürlü olmayacaktır. Bilgilerinize.


Mahmut Dikmen tarafından soruldu.

Tavan kararması izolasyonda sıkıntı olduğunu ve çatınızın su aldığının bir belirtisidir. Sorunun neden kaynaklandığının çatı ustalarımızca tespit edilmesi gerekir. Sorun bulunduktan sonra çözüme yönelik adım atılabilir.


Yusuf Aksoy tarafından soruldu.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI