Çelik çatılar yüksek gerilmeye ve yüke dayanıklıdırlar. Çünkü adından da anlaşılacağı üzere çelik çatı yapımında kullanılan ana malzeme çeliktir. Çelik konstrüksiyon çatı sistemi genellikle duvarlar arası açıklığı fazla olan yerlerde tercih edilirler. Çünkü mesnet açıklığı fazla olan yerlerde ahşap türü çatı iskeleti sistemleri dayanıklı olmamaktadır.

Çelik çatı yapımında kullanılan malzemeler kaynak ve diğer perçinleme yöntemiyle birbirine tutturulur. Çeliğin yüksek dayanıklılık gücü nedeniyle de deprem gibi doğal olayların yanında, üzerine binen yükü kaldırma bakımından da maksimum dayanıklılık sağlar.

Çelik çatı yapımında tecrübe ve bilgi çok önemlidir. Bu nedenle bu sistemi tercih edecek kişilerin yaptıracağı işi, işinin ehli çelik çatı yapımı ustalarına teslim ettiğinden emin olmalıdırlar. Aksi halde usulüne uygun bir biçimde yapılmayan çelik çatılar, risk oluşturabilmektedir.

Çelik çatı sistemi genellikle büyük alanlarda yani mesnet açıklığı büyük olan yapılarda tercih edilmektedir. Aşağıda bazı çelik çatı yapımı görsellerini inceleyerek, uygulama alanlarının genel özellikleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

çelik çatı yapımıçelik konstrüksiyon çatı yapımı

Çelik Çatı Yapım Fiyatları

Çelik çatı yapım fiyatları diğer çatı sistemlerine göre daha yüksek ücretlere mâl olmaktadır. Çünkü ahşap çatı yapımında kullanılan malzemelerin birim maliyetleri ile çelik çatı sisteminde kullanılan malzemelerin fiyatları çok farklıdır. Çelik pahalı bir malzemedir. Çelik çatı fiyatları hesaplanırken göz önüne alınması gereken bazı parametreler vardır. Bu parametreler çelik çatı yapım ücretlerini belirleyecek olan formülde kullanılırlar.

Çelik çatı yapım fiyatları uygulama yapılacak alanın mesnet açıklığına ve çatı kaplama sisteminin özelliklerine göre değişmektedir. Net fiyat ancak bu parametreler belirlendikten sonra verilebilir. Çelik çatı yapım fiyatlarını öğrenmek için bizimle telefonlardan iletişime geçebilir veya fiyat teklif formunu kullanarak teklif isteyebilirsiniz.


FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI