Sundurma çatılar ekonomik açıdan en uygun olan ve yapımı kolay bir çatı sistemidir. Sundurma çatı yapımı genellikle küçük alanların üzerini kapatmak için tercih edilmektedir. Mesela evinizin kömürlüğünü, garajını veya küçük ölçekli ahır ve depo gibi yapıların üzeri genellikle sundurma çatı sistemi ile kapatılır.

Sundurma çatı sistemi genellikle yarı açık veya duvar yerine etrafı camla kapatılmış yerlere yapılmaktadır. Mesela yazlık evinin girişini bahçesiyle bütünleşik bir balkon gibi kullanmak isteyenler, evlerinin ön tarafına sundurma çatı yaptırmak istemektedirler. Balkon tipi sundurma çatı sistemi görselleri aşağıdaki gibidir.

balkon sundurma çatı sistemiYazlık Evin Sundurma ÇatısıSürgülü camla kapatılan sundurma çatı yapımı

Birçok benzinlikte yine sundurma çatı sistemi en uygun çözüm olabilmektedir. Mesela benzin istasyonlarının oto yıkamalarının bir çoğunda hepimizin mutlaka görmüş olduğu oto yıkama sundurma çatı yapımı ile kış mevsiminde araçların yağışlardan yaz mevsiminde ise elemanların güneşten korunması amaçlanır. Ayrıca bazen benzin pompası ile market arasındaki açıklıkta sundurma çatı sistemi ile çözülmektedir.

Oto yıkama sundurma çatı sistemi yapımıbenzinlik sundurma çatı yapımı

Yine aynı şekilde teras balkonların üzerine yapılan çatı sistemine sundurma çatı sistemi denir. Teras balkon sundurma çatı yapımında genellikle sadece balkonun üst tarafı kapatılırken yan kısımları açık bırakılır. Böylece yazın havadar bir ortam sağlanmış olur. Ancak bazen de bu açıklıklar sürgülü cam sistemi ile kapatılmaktadır. Teras balkon sundurma çatı yapımı fiyatları için bizimle iletişime geçebilir veya fiyat teklifi al butonuna tıklayarak teklif isteyebilirsiniz.

Teras Sundurma Çatı Yapımıteras sürgülü camlı sundurma çatı sistemi yapımı örneği

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI